Jaký typ vysavače listí zvolit?

Robustní nebo lehké? Elektrický nebo benzínový? Přenosný nebo postroj? Výběr ideálního foukače listí je mnohem složitější, než si na první pohled myslíte. Chcete se jen zbavit listí, aniž byste museli hodiny hrabat, jak je to pro vás těžké? No, vše záleží na tom, kolik chcete utratit za úklid všeho listí, ať už je to profesionál nebo spíše amatér, jak moc potřebujete fukar a jak máte nastavenou terénní úpravu. Zde jsou některé z věcí, které budete muset zvážit při výběru foukače listí nebo vysavače listí.

Typy foukačů listí

– Lehký elektrický foukač: Tento typ ventilátoru je nejvhodnější pro rozfoukání listí nebo různého rostlinného odpadu z teras nebo příjezdových cest. Do této kategorie spadají akumulátorové elektrické foukače listí. Nemají velké motory ani velké ventilátory, takže jsou také nejtišší na trhu.

– Výkonný elektrický foukač listí: Pro travnaté plochy budete potřebovat trochu více energie. Přibližně, pokud 50m prodlužovací kabel poskytuje dostatečný dosah, pak dobrý síťový elektrický foukač je nejlepší kombinací výkonu, ticha a pohodlí. Většina z nich dokáže také vysávat, drtit a mulčovat listí na záhony nebo kompostování, díky čemuž jsou ještě univerzálnější.

– Přenosné tepelné dmychadla: Jsou těžší, hlučnější a dražší než elektrické foukače listí, ale fungují všude, díky čemuž jsou vhodné na staveniště a zemědělskou půdu. Před výběrem této možnosti je stále třeba zvážit několik věcí: skladování benzínu, vyšší cena a vyšší hlučnost ve srovnání s dobrým elektrickým foukačem listí s přibližně stejným výkonem a u většiny foukaček možnost vysávání listí, takže budete muset přemýšlet o jiný způsob sběru listů.

– Tepelná dmychadla s postrojem: Jsou to nejvýkonnější fukary a tím pádem i nejtěžší, proto se nosí na zádech. Jsou nejlepší pro poměrně těžké listy na velké zahradě. Můžete také najít zvedáky s podobnou silou. Hledejte motor 40 nebo více. Hybridní nebo čtyřtaktní motory jsou tišší a méně znečišťující. Hledejte také dobré polstrování, redukci vibrací a dobré proudění vzduchu v postrojovém tepelném dmychadle.

Technická srovnání:

Aby bylo možné porovnávat různé modely, je užitečné vědět, která měření se používají. Výkon se obvykle měří pomocí proudění vzduchu, což je rychlost, kterou vzduch vychází ze stroje. Hledejte hodnocení v km/h nebo m³/h. Odborníci tvrdí, že přesnější měření je to druhé, ale výrobci se liší v tom, jak je měří (např. s nebo bez foukací trubice), takže je nejlepší použít obojí. Hlučnost se hodnotí v decibelech (db), tyto údaje a další najdete na specializovaných webech jako např aspirateur-souffleur.fr/.

Výběr nejlepšího vysavače listí je primárně funkcí kapacity jednotky nebo mulčovacího poměru, který ukazuje, jak jsou listy při mulčování stlačeny. Uvědomte si však, že skutečný výkon vysavače listí ovlivňuje mnoho faktorů, jako je typ listí, vlhkost atd. Hledejte vysoký mulčovací poměr a kovové oběžné kolo, u kterého je mnohem menší pravděpodobnost rozbití než u plastového materiálu.

Další faktory při výběru nejlepších foukačů / vysavačů listí:

Před nákupem byste se také měli informovat na svých radnicích a u zahradníků. Některé komunity omezují nebo zakazují určité typy dmychadel, které můžete používat. Pokud je to možné, před konečným nákupem zkontrolujte hladinu hluku vašeho dmychadla. Faktory nákupu mohou být také cena, záruka a poprodejní servis. Hmotnost může být také faktorem, zejména pokud jde o dlouhodobé používání ručního foukače. Ventilátor s proměnnou rychlostí je dobrý nápad, protože nižší otáčky chrání rostliny a záhony před silnými výbuchy.

Hodně štěstí !