Jak rozšířit nebo začít dříve svou zeleninovou zahradu pomocí polytunelového skleníku

zeleninový zahradní tunelKromě toho, že máte saláty po celý rok, je neocenitelné rozšíření vaší zeleninové zahrady téměř po celý rok. Být schopen zahradničit a udržovat svou zeleninovou zahrádku za každého počasí je skutečným přínosem, který musíte vyzkoušet.

Pokud chcete jako já pokračovat nebo dokonce založit svou zeleninovou zahrádku, když počasí venku opravdu není vhodné, musíte otestovat polytunelový skleník.

Tunelové skleníky jsou praktické v tom smyslu, že si na zahradě nemusíte zřizovat pevný skleník, můžete si je přemístit kam chcete, kdy chcete a vybrat si tak místo ne příliš daleko od vaší kuchyně, abyste měli své saláty a bylinky po ruce a nemusíte chodit do hlubin zahrady kontrolovat stav vaší úrody nebo prostě zalévat.

Plodiny a použití:

Na jaře můžete zasít první úrodu hlávkového salátu, mrkve a aromatických bylinek dlouho před koncem prvních mrazů, protože vaše rostliny budou před mrazem pohodlně chráněny ve vašem tunelu. V létě mohou všechny polotvrdé rostliny, lilky, okurky, papriky, chilli papričky a rajčata i měkčí bylinky jako bazalka a koriandr snadno zaplnit váš skleníkový tunel.

Na podzim jsou ideální zimní saláty, zimní brassica a orientální zelenina, v zimě si můžete pochutnat na listech špenátu a vysít cibuli.

Tunelové skleníky mají také tu výhodu, že chrání vaše mladé rostlinky před škůdci, jako jsou slimáci a slimáci, ekologickým způsobem, protože se do skleníku jednoduše nedostanou a budou se muset jít krmit jinam.

Tunely usnadňují kontrolu stavu vašich rostlin než velký skleník, a pokud se škůdce přesto podařilo dostat dovnitř, rychle ho dostanete ven. Můžete je také vhodněji umístit, například pokud má váš pozemek mírný sklon, nečiní to tunelu žádné problémy.

Kam umístit jeho tunely:

V ideálním případě se vyhněte příliš exponovanému a větrnému stanovišti a vyberte si slunné místo v chladném období a vyhněte se příliš slunným místům v létě nebo během veder.

V zimě budou sousední stromy příliš stínit, což není ideální, protože kořeny vyhledávají bohatou vlhkou půdu v ​​tunelu. Příliš silný vítr by mohl tunel převrátit, pokud by se řítil pod ním, a poškodit vaše rostliny, ale také poškodit skleník.

V létě dávejte pozor, abyste se příliš nevystavovali slunci, protože uvnitř tunelu by mohlo být opravdu příliš horko, rychle se zahřívá pod vynucovací tunel (je to trochu princip zároveň skleníku).

Jednou nevýhodou tunelů je skutečně nedostatek pohybu vzduchu, v zimě můžete dosáhnout vysokých letních teplot a vysoké úrovně vlhkosti, ale většina z nich má otvory nahoře, použijte je, kdykoli můžete, nejen pro zalévání. A neváhejte je vyjmout nebo přemístit ze skleníku, jakmile to bude potřeba, jsou k tomu velmi praktické, snadno je přemístíte, kdykoli budete chtít.

Ujistěte se tedy, že máte na obou koncích dveře se zabudovanými ventilačními panely z pevného plastu nebo podobných vaznic.

Středně velký tunel vám snadno umožní začít pro vaše saláty a další aromatické bylinky, doporučuji vám začít v malém na jednu sezónu, abyste vyzkoušeli účinnost.

Nyní jste připraveni rozšířit svou zeleninovou zahradu během chladnějších období a začít před posledním známým mrazem ve vašem regionu díky nuceným tunelům.

Použili jste někdy tunely nebo se chystáte je vyzkoušet? Dejte nám svůj názor do komentářů.