Jak pěstovat brambory, hrach Jicama nebo Pachyrhizus

protože hovno

Brambory neboli jicama jsou kořenová zelenina, tradičně pěstovaná v Mexiku a Střední Americe, odkud pocházejí. Jicama se může jíst syrová nebo vařená. Salátům dodává jemnou sladkost a křupavost, ale nemá mnoho kalorií, díky čemuž je miláčkem zahrádkářů a odborníků na výživu.

Vyrábí se na mohutné rostlině dlouhé přes 4 m, jicama (Pachyrhizus erosus) potřebuje mřížovinu, ale lze ji použít jako ochranu rostlin při instalaci na altán, verandu, skleník nebo kůlnu během dlouhého horkého léta. Pěstování jicamy vyžaduje čas, protože k produkci chutných podzemních hlíz, které se sklízejí na podzim, je zapotřebí dlouhé vegetační období.

Pěstování bramborového hrášku:

Chcete-li dát rostlině jicama to, co potřebuje, vyberte místo na plném slunci, kde je opora pro rostoucí révu. Začněte tím, že zasadíte hrášek, jakmile se povětrnostní podmínky a půda zahřejí.

Sázejte hrášek 30 cm od sebe. Pravděpodobně získáte 4-5 hlíz na rostlinu, takže to použijte jako vodítko pro určení množství rostlin v závislosti na velikosti vaší rodiny a její chuti na jicamu.

Bramborový hrášek roste nejlépe ve vlhké, ale dobře odvodněné půdě. Tato vitální a žravá rostlina potřebuje dobrou výživu, zejména draslík pro jedlé hlízy.

Vzhledem k tomu, že všechny části rostliny, včetně listů, květů a semen, jsou jedovaté, je nepravděpodobné, že by škůdci sežrali révu. Chce to jen trochu hubení škůdců.

Jicamu můžete pěstovat i ve velké nádobě, pokud nemáte místo na zahradě nebo chcete využít vinnou révu jako okrasnou rostlinu k přelézání vaší pergoly v létě.

Dávejte pozor, abyste nejedli květy, semena nebo listy, protože jsou jedovaté. Jen málo škodlivého hmyzu narušuje révu.

protože jicama paštikySklizeň a skladování:

Podzemní hlízy vykopejte co nejpozději, než mráz vinnou révu zabije, nejlépe 150 dní nebo více od doby, kdy zasadíte nohu. To umožní hlízám čas vyrůst a získat dostatečně velký řez, aby se dal sklízet a jíst. Pokud uvidíte, že rostlina začíná umírat, ihned kopejte a sklízejte hlízy.

Dávejte pozor, abyste hlízu při rytí nepoškodili. Najdete je v průměru od 7 do 15 cm. Nechte půdu vyschnout a očistěte je měkkým kartáčem. Umyjte je, až budete připraveni je sníst

Skladování může být složité. Jicama bez poškození nesnáší teploty pod 10 stupňů Celsia. To znamená, že některé lednice hlízy poškodí. Ideální je 12 až 16 stupňů Celsia, často teplota vytápěného sklepa, sklepa nebo garáže. Při správném skladování vydrží čerstvé a chutné po dobu dvou měsíců.