Co pěstovat v listopadu v interiéru

A ano, pokud hledáte rostliny, které lze pěstovat v listopadu, pamatujte, že zahradničit můžete doma i venku.

Poté, co jsem vám poradil 5 druhů zeleniny, které můžete pěstovat v listopadu venku, navrhuji dnes zjistit, co můžete pěstovat doma!

Existuje řada různých druhů potravin, které lze pěstovat uvnitř, i když je na zemi sníh a vaše zahrada není nikde k nalezení. Zde jsou některé rostliny, které byste si mohli chtít vypěstovat v listopadu přímo ve vlastní kuchyni.

Aromatické bylinky

Existuje mnoho aromatických bylinek, které budou velmi dobře růst v květináčích na vašem kuchyňském parapetu. Vyzkoušejte petrželku, pažitku nebo tymián, které vašemu jídlu nejen dodají příjemnou chuť, ale zároveň dodají vašemu vaření trochu barvy.
Pěstování uvnitř vám umožní mít čerstvé bylinky po ruce pro maximální chuť!

Houby

Pěstovali jste někdy vlastní houby?
I když mě tato představa normálně znervózňuje, ve skutečnosti můžete koupit krabice hub, aby byl proces jednoduchý a bezpečný. Nějaké jsou na hlívu ústřičnou nebo na knoflíky. Chcete pěstovat uvnitř? Pěstování hub je poměrně snadná možnost.

V případě zájmu můžete houby pěstovat i bez sady. Na internetu je mnoho videí o tom, jak pěstovat houby u vás doma! Pokud přemýšlíte, co zasadit v listopadu, houby mohou být dobrý nápad, zvláště pokud je nemůžete sbírat venku.

Klíčky mungo nebo zelené sójové boby

Pěstování vlastních klíčků fazolí mungo je neuvěřitelně snadné, jak vysvětluji v tomto článku, a dokonce to můžete dělat dostatečně pravidelně pro každodenní použití ve vašich salátech nebo polévkách. Doma to dělám hlavně proto, že se klíčky tak rychle kazí, že když je koupím, často většinu svazku vyhodím o 2 dny později.

Vypěstování vlastních zelených fazolových klíčků vyžaduje jen několik jednoduchých kroků. V zásadě potřebujete semena fazolí a klíčící květináč nebo vhodnou nádobu. Podívejte se na tuto sadu na klíčení fazolí na Amazonka a začněte pěstovat své vlastní klíčky. Co sázet v listopadu uvnitř i venku!

pšeničná tráva

Pšeničná tráva je druh trávy konzumovaný především proto, že je koncentrovaným zdrojem živin. Obsahuje vitamín A, vitamín C a vitamín E, železo, vápník, hořčík a aminokyseliny. Zjistěte o pšeničné trávě prostřednictvím pěstebních sad, které vám to usnadní. Ať už jste nadšenci do wellness nebo se jen snažíte jíst chytřeji, použití pšeničné trávy ve smoothies vám poskytne vážné zdravotní výhody.

Vypěstujte si zbytky kuchyně

Existuje také spousta potravin, které si můžete sami vypěstovat z kuchyňských zbytků.
Podívejte se na tento článek o 10 zelenině, kterou můžete vypěstovat z kuchyňského odpadu. Některé příklady jsou hlávkový salát, celer, zázvor, brambory a některá kořenová zelenina. Je to skvělý způsob, jak ušetřit peníze a zajistit vám čerstvé potraviny po celou zimu.

Ať už jste v zahradnictví nováček nebo zkušený pěstitel, můžete si vypěstovat své vlastní jídlo! Doufám, že vám tento článek pomohl zjistit, co zasadit v listopadu. Na zahradu není příliš chladno, ale musíte být trochu kreativní, jak to udělat!