8 základních nástrojů pro začínajícího zahradníka

Když začnete, je velmi snadné koupit vše a cokoli jako zahradní nářadí.
Nejnovější vybavení slibuje dosud nevídanou úroveň odbornosti, nemluvě o snadném použití. Ale tyto věci mohou zabírat spoustu místa ve vaší zahradní kůlně (pokud ji máte), stát vás hodně peněz a jsou příliš specializované na to, co chcete pěstovat ve své zeleninové zahradě. Místo toho je lepší zaměřit se na nákup základního nářadí, které vám může pomoci s téměř všemi vašimi zahradnickými potřebami.

1) Rukavice

I když zahradničení může být skvělým koníčkem, bez dobrých rukavic se může rychle změnit v trnitý, šupinatý problém. Ujistěte se, že kupujete odolný pár, který není příliš objemný. Pokud je nepoužíváte, chraňte je před přílišným sluncem, vlhkostí a hmyzem.

Vyzkoušejte rukavice Gardena dostupné na Amazonka.

2) Transplantační lopatka nebo zednická lžíce

Stěrky jsou ideální pro sázení, rytí v rozích a odstraňování plevele. Pokud vám to váš zahradnický rozpočet dovolí, pořiďte si kované nerezové ruční hladítko nebo alespoň hladítko s nerezovou hlavou. To zajistí odolnost a dlouhou životnost.

Zkuste je transplantoáry Gardena k dispozici na Amazonu

3) Rýč

Tyto čtvercové lopaty s krátkou násadou se používají k hloubení děr pro rostliny a přesunutí malých hromádek zeminy z jedné oblasti do druhé. Vezměte lopatu se silnou ocelovou hlavou a tlustou sklolaminátovou rukojetí. Tento nástroj může být docela drahý, ale dobrá lopata vydrží dlouhé zahradnické sezóny!

Vyzkoušejte rýč Silverline dostupný na Amazonka

4) hrábě

Když listí a úlomky opadnou, jsou tu vaše robustní, levné plastové hrábě, které je posbírají. Skutečně nezbytný nástroj, nebudete zklamáni čistotou vaší zahrady.

Vyzkoušejte Silverline Rake dostupné na Amazonka.

5) Motyka

Váš typ zahrady bude určovat, který typ motyky pro vás bude nejlepší. Zeleninová zahrada může vyžadovat robustní, poměrně širokou motyku. Pokud máte zahradu s trvalkami, bude potřeba jemnější dotyk a možná jemnější motyka.

Vyzkoušejte motyčku Silverline dostupnou na Amazonka

6) Dlouhá hadice se stříkací pistolí

Voda je mízou vaší zahrady. Je nezbytné, aby vaše hadice dokázala zalévat všechny oblasti vaší zahrady. Nastavitelná tryska umožňuje regulovat tlak vody. A se zatahovací zahradní hadicí je problém s navíjením hadice minulostí.

Vyzkoušejte zahradní hadici a stříkací pistoli GRÜNTEK dostupné na Amazonka

7) Zahradnické nůžky a / řezačky větví

Pokud máte na zahradě cokoli, co potřebuje prořezávat, jako jsou stromy nebo keře, budete brzy potřebovat robustní nůžky, schopné odstranit větve až do průměru 5 cm, tento nezbytný nástroj by měl být v každé kůlně.

Zkuste prořezávač Fiskars nebo řezačka větví Fiskars k dispozici na Amazonu

8) Trakař

Pokud je vaše zahrada poměrně rozlehlá, používáte-li kompost nebo máte na zahradě spoustu práce, jste ideálním kandidátem na kolečko. Obouruční trakař stojí kolem 80 € a může vám pomoci přepravit stovky kilogramů zeminy!

Vyzkoušejte trakař DJM dostupný na Amazonka

Kompletní sady zahradního nářadí

Všechny kompletní sady zahradního nářadí ici.