6 zeleniny, jejíž semena můžete zasít v prosinci

Po dosažení správných podmínek existují semena zeleniny, která můžete zasít v největší zimě.

Chcete-li zvýšit své šance na úspěch, zvažte investici do vyhřívaného skleníku.
Pokud sejete ve skleníku, ujistěte se, že je dobře izolovaný, a zvažte použití ohřívače, aby teplota neklesla příliš nízko.

Další výhodou ozimého výsevu je, že později získáte mnohem lepší sled plodin, než jaký byste získali při výsevu pouze na jaře.

Objevte níže 6 zeleniny, jejíž semena můžete zasít v prosinci.

fazole

Zkuste zasít fazole v prosinci, abyste měli časnou sklizeň voňavých fazolí. Můžete je zasít venku pod zvony, ale nezapomeňte je chránit před myšmi, ptáky a veverkami.

Cibule a česnek

Některé odrůdy cibule, jako je žlutá cibule „Setton“, lze vysévat pod sklo v lednu a únoru, aby bylo možné sklizeň od konce léta. Můžete však zasít v prosinci, abyste měli náskok, což povede k větším cibulkám.
Životaschopné stroužky česneku je těžké najít, ale mladé cibulky můžete vysadit venku. Tradičně se tak děje v nejkratší den v roce, obvykle 21. prosince.

zimní salát

Některé kultivary salátu, jako je ‚Winter Gem‘, byly speciálně vyšlechtěny pro jejich schopnost růst při nízkých teplotách a poskytovat úrodu. Vysévejte v nevytápěném skleníku nebo ve studeném rámu. Salát ‚Winter Gem‘ roste dobře v květináči na polici na místě chráněném před mrazem.

jehněčí salát

Jehněčí salát se pěstuje a konzumuje po staletí v zimních měsících. Jednoduše zasejte semínka do nevytápěného skleníku a brzy poté si vychutnejte čerstvě natrhané listy.

Listy hořčice

Hořčičnou zeleň lze vysévat ve skleníku nebo na parapet po celou zimu. Mladé listy salátu lze použít k dochucení pokrmů, jako jsou polévky, saláty a smaženice. Hořčičné zelené rostou velmi dobře v jednotlivých květináčích.

Les Microgreens

Microgreens, nazývané také microgreens nebo klíčky, jsou sazenice listnatých bylin a rostlin, kterým obecně nenecháváme před sklizní dorůst do maximální velikosti. Lze je vysévat a pěstovat po celý rok a všechny mají chuť dospělé rostliny, jako jsou výhonky ředkvičky, koriandru, špenátu, bazalky, rukoly…