6 nejvýnosnějších druhů zeleniny pro pěstování na vaší zahradě

Kromě toho, že je pěstování vlastní zeleniny velmi příjemným a vzdělávacím koníčkem, může být skvělým způsobem, jak pomoci životnímu prostředí a také ušetřit nějaké peníze.

Další výhodou je, že si můžete vybrat bio produkty, aniž byste se při konzumaci zeleniny museli spoléhat na supermarkety a obchody.

Vzhledem k tomu, že ceny ovoce a zeleniny stále rostou, myšlenka vypěstovat si vlastní je žhavější než kdy jindy.

Ale kde začít?

Kromě stránek, na kterých najdete spoustu informací o nejpěstovanější zelenině i o té zapomenuté, ale přesto velmi dobré, vám dnes nabízím malý nevyčerpávající seznam 6 nejvýnosnějších druhů zeleniny, které můžete pěstovat ve svém zahrada.

6 nejziskovějších druhů zeleniny pro pěstování na vaší zahradě:

1. Kapusta

Kapusta, která je velmi prospěšná pro vaše zdraví, je nízkokalorická a je velmi všestrannou ingrediencí v kuchyni. Balíček semínek stojí pouze 1 euro (semena na Amazonu). Kale navíc trvá jen šest týdnů, než rychle vyroste. Když to porovnáte s náklady v supermarketech, je jasné, jak velký výhodný obchod je pěstování sami.

2. Rajčata

Rajčata, která k pěstování nevyžadují mnoho místa, jsou ideální pro malé zahrady nebo dokonce na balkony. Rostlinám rajčat trvá 12 týdnů, než jsou připraveny ke sklizni. Kromě tohoto relativně rychlého období růstu může rostlina produkovat čerstvá rajčata každý den po dobu šesti týdnů. To znamená, že můžete ušetřit spoustu peněz, zvláště pokud často připravujete pokrmy s rajčatovou omáčkou. Kromě toho je mnoho odrůd dostupných jako semena Internet), dost na to, aby obměňovaly požitky.

3. Salát a saláty

Na třetím místě je stále oblíbený salát. Vypěstujte si ji sami a ušetřete peníze, jeden balíček semínek vám zajistí pět měsíců zeleniny. V porovnání s náklady v supermarketu ušetříte v průměru kolem 80 eur ročně (objednejte si semínka salátu na Internet).

4. Brokolice

Brokolici trvá osm až dvanáct týdnů, než vyroste a bude připravena ke sklizni. Každá rostlina nabídne dvě libry, dá vám 1 kg brokolice a ušetří vám peníze. Pak nic jako čerstvá brokolice z vlastní zahrádky, abyste znovu objevili pravou chuť této vynikající zeleniny (tam jsou semínka ici).

5. Brambory

Ve Francii spotřebujeme každoročně obrovské množství brambor, takže je jasně vidět, jak jsou oblíbené. Vypěstujte si vlastní sadbový brambor a dá vám devět brambor, vynásobte to pěkným množstvím sazenic a rychle to spočítejte. Průměrná cena kila brambor v supermarketu je 1,45 €, pokud chcete bio, bude to dražší a pokud si je zasadíte sami, můžete rok od roku sklízet tak, že si necháte pár brambor.

6. Chřest

Nemyslíme na to často, protože k pěstování chřestu budete potřebovat trochu trpělivosti. Může trvat až dva roky, než bude rostlina připravena k produkci chřestu. Ale je jisté, že je to dobrá investice, protože jakmile začnete, váš chřest vám bude dávat krásné produkty po dobu 20 let. Velmi ziskové, takže nakonec zejména vzhledem k ceně chřestu!

To je to, čím začít, ale existuje mnoho dalších druhů zeleniny, které se velmi snadno pěstují a které dávají hodně na množství, jako jsou například topinambury!