5 zeleniny, kterou můžete ještě v listopadu zasadit nebo vysít venku

Přemýšlíte, co zasadit v listopadu? Nebo jste přesvědčeni, že chladné a pošmourné dny znamenají konec vaší zeleninové zahrádky? I když je pravda, že většina zahradničení se náhle zastaví, jakmile se přivalí chladné dny a téměř mrazivé podzimní noci, stále existuje několik plodin, které můžete zasadit v listopadu, pokud si chcete vyzkoušet zahradničení.

Co zasadit v listopadu venku?

Některé z těchto podzimních zahradních rostlin by se měly pěstovat uvnitř, ale jiné lze zaset do země, aby se zajistila úroda potravy brzy na jaře, jakmile sníh začne tát. Zde je několik věcí, které můžete zasadit v listopadu na zahradu. V budoucím článku vám také prozradím, co můžete zasadit v listopadu, ale tentokrát do interiéru.

1) Fazole a hrášek:

Tato dvě velká semena lze zasít přímo do zahradní půdy v listopadu a budou tam trpělivě čekat, až se půda na jaře znovu zahřeje. To znamená pěknou ranou sklizeň, jakmile půda začne tát!

2) Obyčejný nebo sloní česnek

Jedna z nejlepších věcí, které se v listopadu pěstují, je podle mě česnek!
Česnek velkohlavý produkuje obrovské cibule o průměru přes 10 cm. Tyto obří stroužky chutnají jemněji než běžný česnek a jsou ideální pro pečení. Kupuji svůj od svého místního farmáře, protože z nějakého důvodu nemohu pěstovat tak velké hlávky česneku. Jeho jsou fenomenální, takže si ještě nejsem úplně jistý, co dělám špatně.
Můžete pěstovat i klasický česnek. Podívejte se na můj článek o pěstování česneku, kde najdete několik jednoduchých tipů.

3) Zimní saláty a zelená zelenina

Vsadím se, že jste si neuvědomili, že saláty a zelenina jsou jednou z nejjednodušších věcí na pěstování v listopadu! Pokud máte malý studený rám, můžete zasadit neuvěřitelnou škálu zimních salátů. Skleněná okna jim pomohou udržet teplo přes den a pomohou zabránit mrazu, aby je v noci zabil. Můžete si koupit dřevěný studený rámový skleník na Amazonu a mít čerstvé saláty celou zimu! Podívejte se na moje tipy, jak pěstovat salát na zahradě, kde najdete pár tipů.

4) Chřest

Bez ohledu na chlad existuje několik plodin, kterým se bude dařit v chladných podzimních teplotách. Korunky chřestu lze sázet již nyní na jaře pro chutný domácí chřest. Mají rádi lehce písčitou půdu, proto před výsadbou korun přimíchejte trochu písku. Podívejte se na můj článek o pěstování chřestu a začněte plánovat bohatou úrodu!

5) Rebarbora

Rebarboru lze nyní zasadit do dobře připravené půdy. Nezapomeňte přidat tunu kompostu. Jsou to velmi potřebné rostliny! Podívejte se na můj článek o tom, jak pěstovat rebarboru. Existuje spousta informací o tom, jak pěstovat rebarboru ve vaší zahradě, a také spousta receptů na rebarboru.