5 zeleniny k pěstování, abyste jedli naklíčená semena a klíčky

Klíčky a klíčky mohou mít malý vzhled, ale obsahují výživný a chutný punč. Gram na gram, naklíčená semena obsahují asi pětkrát více vitamínů, než kdyby byla zelenina vypěstována do zrání.

Dokonce i naklíčená semena mohou být drahá na nákup v obchodě, je snadné a zábavné je pěstovat doma. Přidejte je do salátů, sendvičů a smažených hranolků nebo do jakéhokoli jídla, které vyžaduje trochu svěží chuti.

Co je klíček? Jinými slovy, jakákoli zelenina sklizená v mládí. Nejlepší doba pro jejich sklizeň je, když vyvinou první sadu pravých listů, přibližně 10 dní až dva týdny po výsevu. Poté seřízněte těsně nad zemí.

Zde jsou některé oblíbené kmeny, které lze pěstovat jako klíčky a klíčky.

Pět nejlépe chutnající klíčky a klíčky:

1. ředkvička.

Ředkvičky lze sklízet do 10 až 12 dnů po výsevu. Sango, červená šipka, japonský daikon a čolek jsou oblíbené odrůdy pro své světlé barvy listů a stonků.

2. Hrách.

Jemné klíčky s příchutí hrášku dodávají výživu do salátů, sendvičů, polévek a dalších. Před výsadbou semena namočte na 8-10 hodin do čisté studené vody. Sklizeň za 10 až 12 dní.

Tipy/tipy:

Lístky mikrohrachu nechte narůst o něco déle, o něco vyšší a sklízejte je jako „výhonky hrachu“ na smaženici.

3. Švýcarský mangold.

Vzhledem k tomu, že patří do rodiny řepy, zelenina vypadá jako ona, ale má méně chuti. Rostoucí v duhových barvách, nejlepší odrůda je zdaleka Rainbow. Pěstujte pouze v půdě, protože mangold nemá rád hydroponické pěstování. Sklizeň do 12-14 dnů.


4. Hořčičná semínka.

Hořčičné klíčky a klíčky chutnají stejně silně jako jejich dospělí kolegové. Vyberte si zelené odrůdy nebo vytvořte barevný talíř s odrůdami, jako je Osaka Purple a Red Giant. Sklizeň do 14-16 dnů.

5. Řepa.

Zelená řepa s její křupavou chutí a chutí podobnou špenátu je radost pěstovat. Bull’s Blood a Detroit Dark Red jsou oblíbené kmeny. Před výsadbou semena namočte na 8-10 hodin do čisté studené vody. Sklizeň do 18 dnů.

Pro exotičtější verzi zjistěte, jak klíčit semena fazolí mungo (zelené sójové boby).

Germoáry

Všechny klíčky ici.