5 asijských zelených, které rostou na podzim

Asijská zelenina s jejich jasně zelenými listy obvykle netrvá věčnost, než vyroste, což je vždy dobrá věc s dětmi a neklidným podzimním počasím. Ani bych je neklasifikoval jako náročné na pěstování a jsou plné chuti a dobroty a jsou také docela originální ve srovnání s naší běžnou zeleninou.

Jak se podzimní noci začínají opravdu ochlazovat a denní teploty se také začínají ochlazovat, uvidíte, jak si asijští zelení přijdou na své.

Nevysazujte je příliš brzy, jinak by mohly v horku začít kvést a dávejte pozor na vetřelce, kteří rádi okusují naši zeleninu a saláty, jako jsou šneci a slimáci.

Vezměte semena, která můžete začít klíčit o 4-6 týdnů dříve. Je to skvělý způsob, jak si prodloužit vegetační období a udržet zásobu až do podzimu. Stačí zasít pár semínek najednou, abyste jich neměli moc.

V asijské zelenině je tolik úžasných odrůd, jako je bok choi, bok choi, čínské zelí, čínská brokolice a tatsoi.

Semena najdete snadno na internetu jako na Amazonka.

Zelenina, která si zaslouží být známá!

Asijská listová zelenina bohatá na živiny je bohatá na vitamín C, beta-karoten, vlákninu a mnoho vitamínů B. Poskytuje dokonce vysokou hladinu vápníku a železa. Je to opravdu ideální plodina do rodinné zeleninové zahrádky a pro zásobu vitamínů před zimou.

Při vaření je můžete přidávat do smažených hranolků, jíst je blanšírované nebo je dokonce přikusovat syrové. Vyberme si tedy pár plodin a začněme si užívat ctností.

Le Bok choy et pak choy

Tyto dva se liší pouze barvou stonku a jsou pravděpodobně nejoblíbenější na seznamu. Bok choy je velikostí jako velký bratr, takže pravděpodobně dostanete více. Bok choy má bílý stonek, zatímco stonek pak choy je zelenější.

čínské zelí

Čínské zelí pod názvem wombok je jedním z mých oblíbených pěstovaných v chladnějším počasí. Je všestranné jako běžné zelí, ale roste rychleji, lépe chutná a zabírá méně místa. Můžete ho pěstovat ze zbytků a je stále dostupnější komerčně a dokonce i organicky.

Čínská brokolice nebo Kai-lan

Čínská brokolice vzhledem připomíná běžnou brokolici a zdá se, že je pro naši západní společnost snadno zapamatovatelný název, vyskytuje se také jako Kai-Lan. Je to další rychle rostoucí rostlina a měla by se pěstovat každý rok.

Le Tatsoi

Tatsoi je také známé jako čínské ploché zelí a je přesně tak, jak bych ho popsal, jako ploché zelí. Můžete si ho utrhnout brzy a vychutnat si ho v salátu, který dodá pikantní, pepřovou chuť. Tatsoi můžete také pěstovat v mikrozelené formě v kondenzovaném prostředí.

Několik tipů pro jejich pěstování:

Umístěte se na plné slunce, ale ujistěte se, že je to až po pominutí vysokých letních veder. Pokud máte stále příliš horké dny, vyberte si stinné místo, které pomůže chránit vaši úrodu.

Připravte si půdu tak, aby byla bohatá na organickou hmotu a věnujte pozornost jejímu rozestupu. Budete muset zajistit dostatečnou cirkulaci vzduchu pro vaše plodiny.

Stejně jako některá jiná zelenina, asijská zelenina chutná nejlépe a při rychlém pěstování nabírá intenzivní živiny. Doplňte své rostliny organickým hnojivem, abyste je stimulovali během fáze růstu.

Milují hořčík a určitě jim pomůžete s klíčením semínek.

Budete také muset dobře zalévat, pokud je nedostatek vody pociťován i přes podzim, protože se jedná o zeleninu, která má vysoký obsah vlhkosti.

Sklizeň začne přibližně za 8 týdnů až 12 týdnů, v závislosti na plodinách, které si vyberete, a samozřejmě na vašem klimatu.

škůdci

Již dříve jsem zmínil, že slimáci a šneci tyto plodiny milují a není divu, protože chutnají úžasně. Kávová sedlina nasypaná na základnu vašich rostlin je odradí. Budete také muset dávat pozor na molice zelné a housenky a dokonce ani mšice nevadí okusovat.

Můžete zkusit zasadit řeřichu poblíž jako obětní rostlinu, abyste je udrželi daleko od vašich plodin.