15 zeleniny, která dobře roste v květináčích

pálivá papričkaPokud si plánujete založit zeleninovou zahrádku, ale nemáte dostatek místa, můžete se vydat na zahradničení v nádobách. Pěstování zeleniny v nádobách vyžaduje asi šest hodin slunečního světla, dobrou směs půdy a dostatek vody a dobrou drenáž, aby vaše zelenina správně rostla.

Hybridní odrůdy jsou nejlepší, pokud chcete pěstovat zeleninu v květináčích, protože vyžadují méně místa. Zde je seznam 15 druhů zeleniny, které dobře rostou v květináčích pro vytvoření vaší zeleninové zahrady. Všimněte si, že existuje široká škála zeleniny, která může růst v květináčích, a můžete jich také najít při procházení webu.

Řepa:

Řepa dobře roste na malých plochách, ale pokud chcete lepší výsledky, zkuste pěstovat odrůdu ‚Red Ace F1‘. Budete potřebovat květináč, který je hluboký alespoň 30 cm, aby řepa mohla volně růst. V takovém prostoru můžete pěstovat až šest různých rostlin. Pokud chcete více, rozhodněte se pro menší řepu. Více informací o řepě.

fazole:

Existuje více druhů odrůd, které jsou ideální pro pěstování fazolí v květináčích, velmi dobře poslouží i zakrslé fazole, potřebujete květináč hluboký asi 30 cm. Pro lepší růst je důležité kontrolovat hloubku zeleniny. Pokud chcete pěstovat dlouhé stonky fazolí v nádobě, budete muset vzít a hrnec s mříží. Více informací o fazolích.

Mrkev:

Pěstování mrkve v nádobách je také proveditelné a mnoho odrůd se může vyrovnat. Pokud budete květináč aktivně používat, je pravděpodobnější, že získáte zdravější rostlinu. V případě, že chcete mít rostliny s delšími kořeny, určitě volte hlubší květináče.

Zelí :

Mezi plodiny zelí patří květák, brokolice a zelí. Jedná se o nejjednodušší zeleninu na pěstování v nádobách. Do jednoho květináče byste však neměli zavádět příliš mnoho sazenic, jinak nebudou moci růst. Více informací o květáku.

okurky:

Pokud máte zájem o pěstování okurek v nádobách, vždy hledejte odrůdy „Salad Bush“ (velké okurky) nebo „Bush Pickle“ (huňatý habitus ideální pro pěstování v nádobách). Budete muset vzít v úvahu skutečnost, že rostliny budou vyčnívat daleko za okraje květináče. Více informací o okurkách.

lilkový hrnecLilky:

Pro pěstování lilku lze použít jakýkoli květináč, který má kapacitu až 15 cm hluboko. Bez podpěrného sloupku však rostlinu v květináči neudržíte, takže ji nezapomeňte poskytnout. Více informací o lilku.

Saláty a jiné zelené saláty:

Pokud hledáte tu nejlepší zeleninu do nádob, vaše volba by směřovala k zeleným salátům a dalším salátům. V tomto případě není velikost hrnce důležitá. Vezměte úrodnou půdu, přidejte požadovaná semena a udržujte půdu vlhkou, abyste mohli získat krásné saláty z domácí zeleninové zahrádky. Více informací o salátech.

Melouny a vodní melouny:

Už jste slyšeli o trpasličích vodních melounech „Bush Sugar Baby“? Jedná se o drobné vodní melouny, které jsou ideální pro pěstování v malých květináčích. V hlubokém květináči bude i nadále dobře růst a držet se na okrajích spirálami. Ty poskytnou plodům potřebnou oporu, proto jim věnujte zvláštní pozornost. Více informací o melounech.

Cibule:

Zejména zelená cibule dobře roste v nádobách. Potřebujete sadu tašku a hrnec, který je hluboký asi 15 cm. S touto velikostí můžete klidně sklízet cibuli, dokud nedosáhne ideální velikosti. Více informací o cibuli.

Cizrna:
Do 30 cm hlubokého květináče můžete zasadit až šest rostlin cizrny. Více informací o cizrně.

Papriky:

Je to známé pravidlo, pokud chcete, aby papriky dobře rostly, musíte mít velký květináč. V nádrži máte svobodu pěstovat jakýkoli druh papriky. Více informací o paprikách.

brambory:

Pěstování brambor je vždy zábava a pěstování vlastních brambor je v nádobě ještě zábavnější. Potřebujete květináč, který je hluboký až 30 cm, pak do květináče zasaďte 3-4 brambory. Pokračujte v zalévání dostatečně, aby rostlina začala vzcházet. Ujistěte se, že všechny stonky jsou zcela pokryty zeminou. Za pár měsíců můžete získat rané brambory a později můžete sklízet ty největší. Více informací o bramborách.

Ředkvičky:

Ředkvičky se dají vypěstovat rychle a snadno, i když máte sebemenší nádobu. Vše, co musíte udělat, je rozházet semínka v květináči (horní úroveň) a udržovat půdu dostatečně vlhkou, aniž byste ji zaplavili. Více informací o ředkvičkách.

dýně:

Použijte dostatečně hluboký květináč 15 až 20 cm, abyste mohli pěstovat krásné odrůdy zimních tykví a dalších dýní. Více informací o dýních.

Rajčata:

Máte právo na šťavnatá, čerstvá rajčata. A můžete je snadno pěstovat v květináčích. Měli byste však nejprve vyzkoušet malou odrůdu v ​​nádobě hluboké asi 10 cm, bude to dobrý začátek pro pozdější pěstování větších odrůd. Více informací o rajčatech.

závěr:

Veškerá tato zelenina se perfektně hodí do menších van a hrnců.
Nyní tedy můžete začít pěstovat zeleninu v nádobách. Pěstování vlastní zeleniny v květináčích je také zábavná rodinná aktivita. Dejte nám prosím vědět, jakou zeleninu rádi pěstujete v květináčích.