12 zeleniny, jejíž semena můžete zasít v dubnu

Duben je rušným obdobím na zahradě a zejména dlouho očekávaným začátkem zeleninové zahrady, protože tento měsíc lze vysít spoustu semínek. Nyní, když jsou dny delší a teplejší, můžete některé plodiny, jako je mrkev nebo hrách, začít vysévat přímo venku.

Křehčí plodiny, jako je lilek a cuketa, je stále potřeba vysévat pod ochranou, buď do skleníku, nebo na slunný parapet.

Sázet můžete i brambory, cibuli, šalotku, česnek a artyčoky.

Zjistěte, jakou zeleninu můžete zasít v dubnu:

Lilek, paprika a rajčata:

Je to poslední možnost zasít lilky, papriky a rajčata, které potřebují dlouhou vegetační dobu, aby byly úspěšné. Pokud chcete jen pár rostlin, můžete počkat do příštího měsíce a koupit sazenice v zahradnictví, místní školce nebo na regionálních trzích.

Řepa

Řepa se snadno pěstuje, takže je ideální pro začátečníky. Poroste v každé úrodné, dobře odvodněné půdě a dobře se jí daří v nádobách. Dodržujte rozestupy uvedené na obalu se semeny a rostliny ztenčte asi na 10 cm, když dosáhnou výšky asi 3 cm. Sklizeň, když řepa dosáhne velikosti golfového míčku.

Mrkve

Výsev mrkve na dobře připravenou půdu zbavenou kamenů, kamenitá půda dává vidličnatou mrkev. V tomto ročním období je dobré chránit se proti mrkvové mušce postavením zábrany kolem plodiny. Vaše plodina by měla být připravena ke sklizni tři až čtyři měsíce po zasetí.

Celer

Celer potřebuje dlouhé vegetační období pro podzimní/zimní sklizeň, proto jej vysévejte pod krytem. Přeneste rostliny do jednotlivých květináčů, když jsou dostatečně velké, aby se s nimi dalo manipulovat.

Cukety, tykve, okurky a dýně

Cukety, tykve, okurky a dýně se nazývají tykvovité a lze je všechny vysévat stejným způsobem, do jednotlivých květináčů o průměru 5 cm, pod krytem. Jakmile nebezpečí mrazů pomine, vysaďte je venku (okurkám se často daří nejlépe ve skleníku).

Pórek

Pór může být vyséván do podnosů se semeny pod krytem v dubnu pro sklizeň na podzim. Naučte se pěstovat pórek ze semínek.

Saláty

Hlávkový salát je nejlepší vysévat pod ochranu v dubnu. Vysévejte do semenných misek nebo modulů pro přesazování venku později na jaře.

Hrách

Hrách se snadno pěstuje a lze jej sklízet brzy v létě, což z něj činí cennou ranou plodinu. Můžete je vysévat přímo venku, ale hrách je oblíbenou svačinkou pro myši. Pokud je to problém, vysévejte je uvnitř a mladé rostliny vysaďte venku, jakmile budou 15 cm vysoké. Můžete také zasít do žlabů a přesadit celou řadu sazenic do příkopu, když jsou připravené.

Ředkvičky

Tato rychle rostoucí plodina se snadno pěstuje a je dobrou „pastí“, roste na prázdné půdě a čeká na další plodiny nebo mezi pomaleji rostoucími plodinami. Vysévejte přímo venku, každé tři nebo čtyři týdny, abyste měli nepřetržitou zásobu po celé léto.

Špenát

Špenát lze vysévat přímo venku v dubnu; pokud je zima, přikryjte je. Špenát potřebuje hodně vlhkosti a ochranu před slimáky a slimáky.

Švýcarský mangold

Mangold je velkou potenciální plodinou pro slunné nebo částečně zastíněné stanoviště a lze jej vysévat přímo venku v dubnu. Zjistěte, jak pěstovat mangold švýcarský.

Vodnice

Tuřín také rychle roste. Sklízejte je, když jsou mladé, když mají velikost golfového míčku, nebo jezte listy jako zelenou zeleninu. Pořádně je zalévejte.