10 zeleniny, která se má pěstovat v létě

Letní zeleninová zahrádka může poskytnout množství čerstvé, lahodné zeleniny, na které si pochutná celá naše rodina.

Je skutečným potěšením, že si můžeme tuto zeleninu vypěstovat podle svých preferencí a potřeb v naší vlastní zeleninové zahradě. Na balkoně, dvorku nebo jen tak na terase si můžeme pěstovat domácí zeleninu, kdy se nám zachce.

Dnes vám nabízím nevyčerpávající seznam 10 běžných nebo originálních druhů zeleniny, které můžete pěstovat během letní sezóny, některé vyrostou až během léta. Mohou se zdát náročné na pěstování, ale to je také to, co dělá jejich pěstování zajímavým.


1) Papriky:

Čerstvé chilli papričky jsou jednou z mých oblíbených letních zahradních zelenin. Chilli papričky zabírají velmi málo místa a mohou produkovat velmi vysoké výnosy, když jsou zasazeny blízko sebe.
Vysaďte co nejvíce odrůd paprik a pro každého se něco najde. Existují velmi malé, velké, velmi pálivé, velmi jemné papriky a celá řada různých barev a tvarů. Začněte své rostliny pepře se semeny uvnitř, abyste dosáhli nejlepších výsledků během léta.

2) Fazole:

Fazole začněte sázet, jakmile se půda a vzduch zahřejí. Zkuste provádět nepřetržitý výsev po dobu 7 až 10 dnů s různými odrůdami. Získáte tak nepřetržitou úrodu fazolí a ne jedinou velkou sklizeň s možným plýtváním kvůli příliš velkému množství.

3) Rajčata:

Nejoblíbenější zahradní zelenina, rajče, je opravdová klasika a je nepřekonatelná. Pěstování rajčat je nejen zábava, ale umožní vám produkovat a ochutnat některé z nejlepších plodů na světě. Vypěstujte si každý rok několik odrůd, abyste našli svá oblíbená rajčata. Semena rajčat si můžete naklíčit sami doma nebo si od května můžete koupit rostliny rajčat ze školky.

4) cuketa

Cuketu můžeme použít v mnoha receptech, jako jsou letní saláty, nebo je vařit na různé způsoby, včetně cuketových „hranolků“ a klasiky, jako je cuketový chléb.

5) Kukuřice:

Jedna z nejvděčnějších a nejrychleji rostoucích plodin. Kukuřice je vynikající, když se vaří jen pár minut po odstranění ze stonku.
Zkuste vypěstovat malý kousek kukuřice, čímž se vám otevře cesta k rozlehlému poli s mnoha odrůdami.

6) Okurky :

Okurky jsou rychle rostoucí rostliny, a tak mohou v létě produkovat hojnost ovoce. Buďte opatrní, abyste si vybrali odrůdu podle prostoru, který máte na zahradě, protože rostliny mohou rychle napadnout všechno.

7) Meloun nebo hořká okurka:
Hořký meloun, originálnější než jeho okurkový příbuzný, poroste pouze v létě a dá vám nové chuťové vjemy.

8) Květák :
Květák, který je velmi prospěšný pro vaše zdraví, je také nezbytným spojencem v horkých letních dnech, pro větší čerstvost se konzumuje syrový.

8) Pórek:
Základní zahradní pórek, který se tak dobře hodí ke quiche.

10) Okra:
Okra nebo okra je zelenina, kterou Reunionané a Guayané velmi dobře znají, ale která je mnohem méně známá obyvateli metropolitní Francie, protože vyžaduje hodně tepla, ale léto může dovolit malou produkci, naléhavě ji vyzkoušet.