10 Microgreens, microgreens nebo naklíčených semen k růstu

Objevte 10 listové zeleniny a aromatických bylin, které jsou ideální pro pěstování v microgreens.

Microgreens přináší explozi živin a chutí na naše talíře a lze je vypěstovat ze semen za pouhý týden.

Microgreens neboli mikrolisty jsou sazenice listnatých bylin a rostlin, které před sklizní obecně nepotřebujeme dorůst do plné velikosti. Microgreens jsou rychlé, jednoduché a zabírají velmi málo místa, můžete je pěstovat na parapetu, což je ideální.

Níže se dozvíte, jak pěstovat microgreens. Vyberte si listovou zeleninu a bylinky, které chutnají skvěle, když vyrostou, a zjistíte, že jejich chuť bude ještě intenzivnější v mikro formě.

Zde je 10 nejlepších klíčků k pěstování.

1 Ředkvičky

Jeden z nejhezčích a nejrychleji rostoucích listů, s červenými stonky a lehkou chutí, která se skvěle hodí do sendvičů a rozhýbe smaženice.

Mladé listy ředkvičky můžete získat již za 7 dní.

2 Koriandr

Drobné aromatické lístky lze přidat do kari, nudlových polévek a smažených hranolků – není potřeba sekat.

Mladé lístky koriandru seženete už za 14 dní.

3 brokolice

Mikrobrokolice, která je zcela odlišná od dospělé rostliny, má pikantní chuť, která bude ozdobou salátů a omelety.

Mladé listy brokolice získáte již za 7 dní.

4 špenát

Listy špenátu jsou sladké a bohaté na živiny, jsou ideální do salátů, zvláště když je prohodíte s jinými peprnějšími listy nebo hodíte do rizota či omelety.

Baby špenátové listy seženete již za 10 dní.

5 rukoly

Pěstování listů máty peprné mikrorukoly je dobrý způsob, jak se vyhnout problémům s blechami, které mohou postihnout dospělé rostliny. Použijte pro přidání peprného nádechu do salátů.

Listy baby rukoly seženete již za 7 dní.

6 Červená řepa

Použijte listy s červenou stopkou z mladých výhonků červené řepy, abyste listovým salátům dodali šmrnc barvy a sladkou zemitou chuť.

Mladé listy řepy můžete získat již za 10 dní.

7 Hořčice

Vyberte si nabírané a červené listové odrůdy pro extra zajímavost a přidejte je do svých smažených hranolků a dalších orientálních jídel pro ohnivé potěšení.

Mladé zelené hořčice můžete získat za pouhých 7 dní.

8 Fenykl

Mikrofenykl se vyhýbá zlozvyku dospělých rostlin kvést příliš brzy, ale má veškerou intenzitu anýzu, kterou potřebujete. Namažte na rybu nebo smíchejte s těstovinami či rizotem.

Mladé listy fenyklu získáte již za 10 dní.

9 Le Mizuna

Micro mizuna je dalším rychlým pěstitelem, který je skvělý pro přidání zeleného a pepřového nádechu do salátů a asijských jídel, jako jsou smažené hranolky.

Mladé listy mizumy můžete získat již za 7 dní.

10 Bazilišek

Vysoce ochucená mikrobazalka se snadněji pěstuje než dospělá rostlina, která může být náchylná k hnilobě a padlí. Mladé lístky bazalky jsou výborné a když je rozsypete na salát z rajčat a mozzarelly, bude to mít svůj efekt. Hledejte fialové odrůdy pro více barev.

Mladé lístky bazalky seženete už za 10 dní.